ORTHOPRAGUE

MUDr Ilija Christo Ivanov

 • Profil
 • Ordinace
 • Ceník a služby
 • Informace pro pacienty
 • Kontakty

Profil

MUDr Ilija Christo Ivanov
Aktuality
  Akce

Dentální hygiena s 50% slevou nyní za 900Kč.

Rychlé volby

Ordinace

Ordinační doba
Pondělí
8:30 - 17:00
Úterý
8:30 - 17:00
Středa
8:30 - 18:00
Čtvrtek
8:30 - 17:00
Pátek
8:30 - 17:00
Kontakt pro obejdnání nebo radu: +420 222 516 248
Pojišťovny
• VZP
Lékař
 • MUDr Ilija Christo Ivanov


Sestry a jiný personál
 • Miroslava Zbyňová, DiS.
      Dentální hygienistka
 • Jana Němečková
      Zubní instrumentářka
 • Jindřiška Vojtová
      Recepční

[ Ortodoncie ] [ Dentální hygiena ] [ Estetická stomatologie ]
[ Endodoncie ] [ Protetika ]

Portfolio služeb

Ortodoncie

Co je ortodoncie?
Ortodoncie je velmi specializovaný úsek zubního lékařství, který zahrnuje diagnostikování, prevenci a léčbu zubních a obličejových anomálií. MUDr. Ivanov absolvoval tři roky specializace v oboru ortodoncie na lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zde se naučil jak správně používat metody ortodoncie a dentofaciální ortopedie k posunu křivých zubů do jejich pravidelného postavení a uvedení čelistí do správných poloh. K tomuto účelu se musejí vyrobit, aplikovat a kontrolovat ortodontické aparáty, často za použití i zámků ke korekci těchto problémů.

Proč vznikají zubní a obličejové deformace?
Malokluze je termín popisující křivé, stěsnané a skloněné zuby. Většina malokluze je dědičná, některá jsou ale získaná. Dědičné jsou většinou stěsnání zubů, mezerovitý chrup, více zubů anebo chybějící zuby, velká variace jiných nepravidelností chrupu a obličeje. Získané deformace mohou být výsledkem cucání palce nebo jazyka, ústního dýchání (z důvodu neprůchodnosti dýchacích cest), zubní nemoci, úrazů, předčasné ztráty dětských anebo stálých zubů. Bez ohledu na její vznik, hodně z těchto problémů ovlivňuje nejen uspořádání zubů, ale i celkový vzhled obličeje.

Prospěšnost ortodontické léčby

 • Rovné zuby a krásný úsměv
 • Lepší vzhled obličeje
 • Zlepšení skusu vede ke zlepšení žvýkání
 • Prevence ztráty zubů, zapříčiněný špatným skusem
 • Zdravější dásně a přilehlé kostní struktury
 • Zdravý TMK / mandibulární kloub
 • Psychologický a sociální prospěch
          Proto Vám ortodoncie může dát atraktivní úsměv a zlepšit Vaše dentální zdraví a obličejové rysy. Zlepšení Vašeho vzhledu může zvýšit sebevědomí a výzkumy v této oblastí ukazují, že atraktivní vzhled zubů i obličeje jsou důležitým předpokladem budoucího úspěchu.

V jakém věku mohu začít s léčbou?

Ve většinu případů je nejlepší začít s ortodontickou léčbou u rostoucího pacienta, obyčejně v raném adolescenčním věku 8-12 let. Toto období odpovídá nejbouřivějšímu vývoji čelistí. V některých případech nepoměr skeletální pozice obličeje i čelistí musí být upraven ihned po jejich diagnostikování, a to může být i ve věku pěti let. Zde včasná léčba může snížit závažnost deformace a do budoucna minimalizovat anebo úplně eliminovat potřebu další ortodontické léčby. Nezapomínejme, že potřeby každého pacienta jsou jedinečné. Proto trvání a typ léčby mohou být určeny po pečlivé a kompletním zhodnocení případu.

Ortodoncie u dospělých?

Je vzrušující, že v naší praxi léčíme vysoké procento dospělých pacientů, u kterých je možná ortodontická anebo chirurgicko-ortodontická léčba. Křivé zuby, špatný skus, stěsnání a deformace na základě nesprávného skeletálního podkladu se dnes úspěšně korigují bez ohledu na věk. Poslední novinky v dentální technologii dělají léčbu jednodušší a efektivnější. Keramické zámky a nové techniky jejich lepení s minimem nepohodlí povzbuzují více dospělých k vyhledání ortoléčby. Také my používáme superelastické a termoaktivní oblouky s tvarovou pamětí k redukci trvání léčby na minimum.
 

Dentální hygiena

Dentální hygienistka v ortodontické praxi

Pacienti s fixními ortodontickými aparáty musí věnovat zvláštní a zvýšenou pozornost péči o své zuby.

Přítomnost fixních ortodontických aparátů zvyšuje kumulaci zubního mikrobiálního povlaku na předních ploškách zubů a může způsobit narušení stavu parodontu či vzniků demineralizačních „bílých“ skvrn na sklovině. Pečlivou a důslednou ústní hygienou lze riziko vzniku demineralizace sklovinného povrchu a riziko poškození parodontálních tkání během ortodontické léčby eliminovat. Zvláště pokud je doplněno pravidelnými hygienickými instruktážemi a motivací pacientů, pravidelnými kontrolami ústní hygieny a profesionálním čistěním, poskytováním dietního poradenství a aplikací antibakteriálních prostředků.

O všechny tyto úkony se v naší ordinaci stará dentální hygienistka, která pomáhá našim pacientům udržet po celou léčbu zdravý chrup bez povlaků, kazů a zánětů dásní.

Náplň práce dentální hygienistky v naší praxi:

1. motivace

2. instruktáž

3. profesionální odstranění povlaků, pigmentací a zubního kamene

4. sejmutí fixních aparátků a zhotovení fixních retainerů

5. po ortodontické léčbě  (bělení zubů, lepení dentálních šperků)

Průběžná motivace je cestou k celkovému úspěchu ortodontické léčby a veliký význam v tomto ohledu mají právě dentální hygienistky.

Instruktáž se provádí individuálně s pacientem nejdříve na modelu a poté přímo v dutině ústní pacienta.

Hlavním náplní práce naší dentální hygienistky je profesionální odstranění povlaků a zubního kamene, který vzniká v místech, kde se usazuje zubní povlak a není delší dobu očištěn zubním kartáčkem. Kolem takových míst vzniká zánět. Zubní kámen se může usazovat nad i pod dásní (kolem ortodontických zámečků), a pokud se neodstraní, může působit jako jedna z hlavních příčin onemocnění dásně (parodontopatie).

Dentální hygienistka následně provádí lokální fluoridaci zubů.   

V naší ordinaci také nabízí dentální hygienistka pacientům bělení zubů.

Nejčastější doporučenou metodou bělení je u nás domácí bělení zubů. Tento způsob bělení je sice časově náročnější než bělení v ordinaci, ale výsledky bývají výraznější a trvalejší.

Dentální hygienistka nejprve udělá pacientovi otisky čelistí, otisky odešle do laboratoře a poté vytvoří průhledné nosiče na bělící gel.

Při předání pacientovi důkladně vysvětlí proces bělení, jak správně a dlouho bělící gel aplikovat, upozorní o nutnosti dodržet správné stravovací návyky a udržení důkladné hygieny dutiny ústní. Po dvou týdnech si pacienta pozve na kontrolu úspěšnosti bělícího procesu.

Hygienistka provádí mimo jiné i aplikaci moderní a zajímavé ozdoby - dentálního šperku. Aplikuje se naprosto rychle a bezbolestně na povrch zubu. Jde o naprosto neškodnou ozdobu, která přidává na zajímavosti a sexappealu. Nejoblíbenější dentální šperky jsou krystaly z pravého diamantu nebo zirkonu ve velikostech od 1,5-2,5mm v různých barvách.

Ze základních škol za ní přichází dětští pacienti a dentální hygienistka je učí jak se správně starat o své zoubky. Seznamuje je také s možnou léčbou ortodontických vad, aby v případě nutnosti byli na návštěvu v ordinaci ortodontisty připraveni a návštěva se tak pro ně stala příjemnější.


Estetická stomatologie

Estetická stomatologie je multidisciplinární část stomatologie. Cílem estetické stomatologie je ošetření vedoucí k přirozenému a zdravému vzhledu chrupu. Tohoto cíle dosahujeme využitím nejmodernějších technik a používaných  nejkvalitnějších materiálů.  V oblastiestetické stomatologie poskytujeme:

Kompozitní výplně - bílé plomby

Bílá plomba, neboli fotokompozitní výplň, je pryskyřice s různým obsahem plniv.Patří mezi tak zvané adhezivní materiály, které se vyznačují především pevnou chemickou či mikromechanickou vazbou k zubům. Díky tomu umožňuje lékaři při vrtání postupovat nanejvýš šetrně – je třeba odstranit pouze kazivé ložisko bez nutnosti dalšího rozšíření a úpravy kavity do speciálních tvarů, které by jinak byly potřeba kvůli dobrému držení výplně.
Fotokompozita se vyrábějí v široké škále barevných odstínů. Výsledek proto dokonale napodobí barvu Vašeho zubu a nikdo nepozná, že máte plombu. Jsou vhodná i do předního a postranního úseku chrupu, kde splňují vysoké estetické nároky. Ve všech úsecích je ale jejich aplikace podmíněna dostatečnou vrstvou skloviny po obvodu vyvrtané kavity, která je nutná pro vazbu pryskyřice k zubu.

Keramické výplně

Hlavními výhodami keramických plomb (inlaye, onlaye) je hlavně vysoká odolnost materiálu a krátký pracovní čas v ústech. Jsou zhotovené z čisté keramiky a hodí se především k ošetření velkých zubních kazů. Nahrazují také rozsáhlé amalganové plomby a dostavby porušených zubů.
Keramické výplně se vyrábí v laboratoři podle otisku zubů. Keramické plomby jsou naprosto antialergické a pacientům nehrozí ani kovová chuť v ústech. Mechanické a optické vlastnosti nejlépe napodobují zubní tkáň.

Bělení zubů

Bělení neboli zesvětlování zubů je chemický proces používaný v estetické stomatologii, při kterém aktivní molekuly oxidů uvolněné ze sloučeniny peroxidu vodíku nebo karbamid peroxidu pronikají mezi krystaly skloviny, kde zmenšují a odbarvují usazené pigmenty. Bělící účinek je velmi viditelný, ačkoli zubní sklovinu prakticky nijak nezmění. Proč? Protože jen přibližně 2% skloviny zubu jsou organického původu, který se podílí na zabarvení. Celých 98% jsou krystaly anorganického původu a oxidy na ně nepůsobí.
Bylo dokázáno, že bělení je BEZPEČNÉ, když jsou zuby a dásně zdravé, provádí se pod odborným dohledem a vyloučí se rizika jako jsou alergie, těhotenství, poruchy vývoje skloviny atd. Je důležité podotknout, že před každým bělením zubů by měl zubní lékař nejdříve prohlédnout celou ústní dutinu, ošetřit všechny kazy, nevyhovující výplně a odstranit zubní kámen z povrchu zubů. Až poté lze začít s bělením zubů.
Dvě nejpopulárnější metody bělení zubů v oblasti estetické stomatologie jsou domácí a ordinační bělení. V naši ordinaci doporučujeme domácí bělení , protože ho považujeme za šetrnejší a trvalejší z obou variant.

Domácí bělení probíhá za pomoci průhledného plastového nosiče. Tuto bělící formu vyrobí specializovaná zubní laboratoř podle otisku Vašich zubů, které Vám sejme zubní lékař. Při další návštěvě ordinace po sejmutí otisku obdržíte nosič a instruktáž, jak aplikovat bělicí gel. Nosič s gelem nosíte několik hodin každý den, dokud nedosáhnete požadované bělosti zubů.


Endodoncie

Zánět zubní dřeně

Zánět zubní dřeně je jedním z nejobávanějších a nejbolestivějších postižení zubu. Pokud zubní kaz překoná hranici skloviny a zuboviny, šíří se pak poměrně rychle do centra zubu - k zubní dřeni.

Zubní dřeň je vazivová tkáň obsahující nervově-cévní svazek. Na mikrobiální infekci reaguje zánětem, rozšiřují se přívodné tepénky, vzniká otok a jsou utlačovány odvodné žilky, které procházejí velmi úzkým otvorem na hrotu kořene. Tím se tlak ve dřeni zvyšuje a nervová vlákna jsou kromě složek zánětu drážděna i mechanicky.  Bolest je pak velmi intenzivní a lze jen těžko označit příčinný zub.

Periodontitida

Pokud je zubní dřeň dlouhodobě drážděná, může odumřít. Bakterie pak osídlí celou dřeňovou dutinu a přes otvory v kořenových hrotech se šíří dále do kosti a do krevního řečiště. Krví se infekce může dostat i k srdci nebo k mozku, kde pak hrozí závažné, život ohrožující komplikace. Proto by se tyto záněty neměly podceňovat a zub je třeba kvalitně endodonticky ošetřit nebo při větší viklavosti vytrhnout.

Pokud dráždění a odumírání dřeně probíhá pomalu, nemusí si toho být pacient vědom. Časem se hnis šíři skrz kost a zastaví se až pod okosticí (blánou obepínající kost). V takovém případě dochází opět k velkému nárůstu tlaku, což se projeví intenzivní bolestivostí. Zub je při skusu a na poklep velmi citlivý. Pokud hnis okostici proděraví, může pak volně odtékat přes sliznici do dutiny ústní nebo přes kůži do oblasti obličeje (vzniká tzv. píštěl) a bolest na čas ustoupí. V kosti stále zůstává zánětlivé ložisko a potíže se mohou opakovat.

 

Cílem endodoncie je dokonalé odstranění infikované zubní dřeně, chemicko-mechanické očištění stěn kořenového kanálku a hermetické vyplnění dřenové dutiny. Tím je bakteriím zabráněno v průniku z dutiny ústní do kosti a poškozená kost se může vyhojit.

Při opracování kořenového kanálku je důležité, aby výplň nebyla krátká (ve zbytku kanálku pak přežívají bakterie), ani dlouhá (pak přesahuje délku kořene a ční do kosti, kde dráždí). Proto používáme pro určení správného místa, kde má končit, speciální přístroj, tzv. apexlokátor (nový typ Raypex 5 který použiváme v naší ordinaci).

Opracování kořenových kanálků se dělá s ručními nástroji  nebo přístrojovou metodou pomocí endomotoru. Jedná se o sérii speciálních vrtáků z nikl-titanové slitiny a endomotoru - vrtáčky přímo určené na kořenové kanálky. Vrtáky z Ni-Ti jsou velmi pružné a lze s nimi opracovávat i hodně zakřivené kanálky.    

Po opracování kanálků a jejich důkladné dezinfekci použijeme výplachy aktivovanými ultrazvukem a vtlačíme hlavnígutaperčový čep. Výsledkem by měl být dokonalý hermetický uzávěr kořenového kanálku.


Protetika

Protetika je jednou ze základních součástí zubního lékařství. Zabývá se rekonstrukcí jednotlivých zubů nebo jejich skupin a obnovuje celistvost zubního oblouku a chrupu jako celku v případě ztráty omezeného nebo kompletního počtu zubů. Prostředkem pro tento úkol, tj. zajištění optimální funkce chrupu ve všech jeho lokálních aspektech i souvisejících s fyziologickými funkcemi lidského těla, jsou obecně zubní náhrady. Zubní náhradou zajišťuje obnovení tří základních funkcí chrupu, tj. estetiku, mastikaci (příjem a rozmělnění potravy) a fonaci (správné vyslovování hlásek a slov).Protetická stomatologie nahrazuje ztracené tvrdé zubní tkáně nebo celé zuby či skupiny zubů. Mezi výrobky protetické stomatologie patří:

Korunka

Korunka nahrazuje větší část zubu, která byla zničena úrazem či kazem, při zachování vlastního kořene zubu. V naší praxi Vám zhotovíme korunku celokeramickou a nebo metalokeramickou, která jak funkčně tak esteticky poškozený zub nahradí.

Celokeramické korunkyKorunky jsou malé náhrady, které překrývají celé přirozené zuby. Estetická stomatologie je používá v situacích, kdy již není možné zhotovit keramickou výplň nebo plombu. To může nastat při rozsáhlé ztrátě tvrdých zubních tkání, nebo když má pacient vysoké estetické nároky – není spokojený s tvarem, barvou či strukturou vlastních zubů. Na rozdíl od faset se nenahrazuje pouze přední plocha zubu, ale korunka jako celek..

Můstky

Řeší ztrátu celého zubu nebo více zubů přemostěním mezery a vytvořením náhrady, která je pevně uchycena pomocí korunek na zuby sousedící s mezerou.

Snímací protéza

Snímací protéza je pryskyřičná náhrada, která není napevno fixována a lze ji libovolně odstranit. V dnešní době se využívá zejména jako provizorní řešení, ale lze ji použít i jako definitivní řešení ztráty několika, případně všech zubů. Řeší ztrátu skupiny zubů nebo všech zubů. Jedná se o pryskyřičnou náhradu, která není fixována, ale je možno ji libovolně odstranit.

Estetická keramická fazeta(venners)

Pomocí estetické fazety lze nahradit mírnou ztrátu tvrdých tkání, estetické nedokonalosti zubu jako tvar, barvu a další vady způsobené vývojovým poškozením, ale lze její pomocí změnit i celý úsměv. Fazeta je tenký keramický plátek, který se po obroušení přední části zubu na zub nalepí.Vyrábějí se podle otisku pořízeného v ordinaci. Poté se lepí speciální přilnavou technikou na zuby.

Fasety se používají ke korekci různých estetických nedostatků jako jsou například výrazné mezery mezi předními zuby, zuby zabarvené pigmenty nereagujícími na bělení, zuby částečně poškozené kazem nebo úrazem.

Na rozdíl od korunek je k jejich zhotovení potřeba obrousit jen minimální množství zubní tkáně. Hladký povrch keramiky znemožňuje bakteriím jeho osídlování a přispívá tak k dokonalé harmonii mezi fasetou a dásní.

Kořenová nástavba

Jedná se o zařízení, které spojuje vlastní kořen zubu s proteticky zhotovenou korunkou.


Informace pro pacienty


Akce

Dentální hygiena s 50% slevou nyní za 900Kč.

Návod - Retainer

Nošení retenčních aparátů je nezbytné pro zdárné ukončení ortodontické léčby. Dokončuje usazení zubů po ukončení jejich pohybů.


Retenční aparát může být vyjímatelný přístroj nošený zpočátku celou dobu v ústech a vyjímaný pouze na jídlo a čištění zubů, později nošený pouze na noc. Jiným typem retenčního aparátu je tenký drát, který je pevně fixován na zadní stranu několika zubů a může být sejmut pouze ortodontistou. Nošení retenčního aparátu podle instrukci lékaře je nezbytně nutné k udržení konečné pozice zubů.


Pokud nastanou jakékoliv problémy při nošení retenčního aparátu, kontaktujte nás prosím co nejdříve telefonicky.


Za nějakou dobu se budou kontroly retenčního aparátu prodlužovat, proto je nezbytné pokud se nemůžete dostavit na plánovanou kontrolu, se co nejdříve přeobjednat.


Zuby, dásně a retenční aparát se musí udržovat v čistotě, aby se omezilo působení plaku na minimum. Zuby se čistí po každém jídle a retenční aparát po každém vyjmutí.. Nejméně 1x denně je třeba přístroj vyčistit kartáčkem a mýdlem. Po každém vyčištění je třeba zkontrolovat zda někde kolem zubů, na dásních nebo na retenčním aparátu nezůstaly zbytky jídla. Pokud nosíte fixní retenční aparát je třeba ho zvlášť pečlivě čistit v místě připevnění na zadní stranu zubů.


Nezapomínejte během ortodontické léčby pravidelně navštěvovat svého zubního lékaře.


Lékař: MUDr. Ilija Christo Ivanov


Při ztrátě nebo zničení retenčního aparátu budete muset zaplatit jeho plnou cenu.

Návod - Hyrax

HYRAX Aparát k radikální expanzi horní čelisti

Aparát je určen pro rozšíření horní čelisti. Důsledkem zúžené horní čelisti může být zkřížený skus, vysoká klenba patra, omezené nosní dýchání, vychylování dolní čelisti ve skusu a později též její asymetrický růst. Často také dochází k omezení růstu dolní čelisti, předkusu horních řezáků a neestetickému profilu obličeje.

Zúžený horní zubní oblouk se někdy spojuje s malým rozměrem horní čelisti. Dolní čelist pak přesahuje ve všech rozměrech (tzv. pseudoprogenie).

Další komplikací bývá obvykle nedostatek místa pro zuby se stěsnání řezáků a poruchami růstu postavení špičáků.

Hyrax je přístroj, který dokáže spolehlivě, rychle a bez větší zátěže pacienta rozšířit horní oblouk a tím podpořit růst okolních tkání. Je pevně přilepen na zubech a po ukončení léčby se snímá bez poškození zubů.

Návod na použití:

 • Šroub se otáčí obvykle dvakrát denně po dobu kterou určí lékař.
 • Pacient nesmí jíst po dobu léčby výjimečně tvrdou a lepivou potravu.
 • Je nutná zvýšená hygiena pod šroubem a v okolí pryskyřičné části aparátu.
 • Kromě pravidelného čištění zubů je vhodné vyplachovat ústa ústní vodou s obsahem fluoru nebo čištění zubů fluoritovými přípravky (Elmex gel).
 • Po určité době léčby vznikne mezera mezi řezáky. Tato mezera je přechodná a uzavře se sama, nebo další léčbou.
 • Pacient se neprodleně dostaví k ošetření při uvolnění aparátu, poškození, nebo ostré bolesti.
 • Kontroly jsou nutné 1x týdně v době otáčení šroubu. V době stabilizace dosaženého výsledku 1x za 4 - 6 týdnů.
 • Pokud se pacient nemůže dostavit ke kontrole, šroub se přestane otáčet v den plánované kontroly. Je nutné domluvit jiný termín a oznámit, že se jedná o léčbu hyraxem.
 • Po sejmutí přístroje hyrax následuje léčba snímacím nebo pevným aparátem, který udržuje dosažený výsledek léčby.
 • Potíže s mluvením a kousáním jsou pouze v prvních dnech léčby. Při dobré spolupráci se dají překonat.


 Nezapomínejte během ortodontické léčby pravidelně navštěvovat svého zubního lékaře pro pravidelné kontroly 1x za 6 měsíců.

MUDr. Ilija Christo Ivanov

Při ztrátě nebo zničení přístroje/jů budete muset zaplatit jeho plnou cenu.

Návod - Fixní aparát

Informace o léčbě fixním aparátem

 

Vážení rodiče, milí pacienti.


Po vyšetření v naší ordinaci jsme zjistili nepravidelnost chrupu, která vyžaduje léčbu pevným aparátkem. Součástí úspěšné léčby je i spolupráce pacienta.
Samotná léčba probíhá ve dvou etapách. První část, aktivní, je zaměřena na dosažení správného postavení zubů. Doba léčení v této fázi výjimečně překračuje dva roky. Druhá část, retenční, má za úkol udržet zuby v dosaženém postavení.

Fixní aparát: Skládá se z kovových kroužků na stoličkách a kovových zámků, které se lepí na ostatní zuby. K těmto částem je připevněný drátěný oblouk a další komponenty, kterými se aktivně působí na zuby.

Pro úspěšnou léčbu se předpokládá:


1. Hygiena

Správné a pravidelné čištění zubů je nesmírně důležité. Pečlivě si vyčistit zuby nestačí jen ráno a večer, ale i po každém jídle. Nevyčištěný zubní povlak na zubech je nebezpečný vznikem zubního kazu a zánětu dásní. Důležité je používat speciální zubní kartáček a čistit, správnou technikou dle instrukcí ošetřujícího lékaře. Špatné čištění zubů je důvodem k předčasnému sejmutí aparátku a ukončení léčby.


2.Strava

Je podstatné se vyhnout tvrdým jídlům jako např. topinky, oříšky, mrkev, jablka,… Tvrdá jídla lze konzumovat pouze nakrájená na malé kousky nebo nastrouhat. Rovněž lepivých jídel se musíte vyvarovat /karamely, žvýkačky, bonbony, turecký med,…/


3. Spolupráce

Je nezbytně nutné používat přídatná zařízení, která jsou nedílnou součástí léčby. Bez jejich používání je léčba neefektivní.


4. Kontroly

Na kontroly choďte pravidelně a na dobu dohodnutou s lékařem. Aparátek je nutné ověřovat, vyměňovat jednotlivé součásti. Nebudete-li chodit na kontroly včas a v určeném termínu, léčba se prodlužuje, aparát se může stát naopak škodlivým. Pokud by došlo k uvolnění zámku, kroužku, drátu nebo by aparátek tlačil na sliznice, dohodněte se telefonicky na dřívější návštěvě.
Ortodontická léčba je náročná, nejen finančně, ale i časově a vyžaduje pacientovu ukázněnost. Je nutné důkladně dodržovat pokyny ošetřujícího lékaře, který s Vaší dokonalou spoluprácí počítá.

Přejeme Vám mnoho úspěchů!


MUDr. Ilija Christo Ivanov


Nezapomínejte během ortodontické léčby pravidelně navštěvovat svého zubního lékaře.

Návod - Snímací aparát

Nošení snímacího ortodontického přístroje

Snímací ortodontický přístroj/je se nosí celou noc a během dne dle pokynů ošetřujícího lékaře.

K pravidelným kontrolám je nutné se dostavit v termínu stanoveném lékařem.
Pokud se nemůžete v daném termínu dostavit, kontaktujte nás prosím co nejdříve telefonicky - přeobjednáme vás.


Kdykoliv přístroj nesedí správně v ústech nebo způsobuje bolest, je nutné nás co nejdříve telefonicky zkontaktovat a po telefonické domluvě se dostavit na kontrolu dříve než je termín.Mírná citlivost zubů ráno po sejmutí je normální.

Kontroly přístroje jsou plánovány v pravidelných intervalech 4 - 6 týdnů.

Pokud přístroj není v ústech, je třeba ho uchovávat v k tomu určené krabičce, aby nedošlo k jeho poškození.

Zuby, dásně a přístroj/je se musí udržovat v čistotě, aby se omezilo působení plaku na minimum Po každém vyjmutí z úst se přístroj čistí kartáčkem a mýdlem. Případně lze zakoupit speciální čistící tablety (Corega Junior).Po každém vyčištění je třeba zkontrolovat jestli někde kolem zubů, na dásních nebo na přístroji/jích nezůstaly zbytky jídla. Po vyčistění se přístroj/je vrací do úst nebo se ukládá do krabičky.

Přístroj účinkuje pouze tehdy, je-li pravidelně nošen minimálně 12 hodin denně.

Nezapomínejte během ortodontické léčby pravidelně navštěvovat svého zubního lékaře pro pravidelné kontroly 1x za 6 měsíců.

MUDr. Ilija Christo Ivanov

Při ztrátě nebo zničení přístroje/jů budete muset zaplatit jeho plnou cenu.

Kontakt

Kontaktní informace
Napište nám

Prezentace této ordinace byla vytvořena v online systému na tvorbu webových stránek MUDRIS.CZ.